Várhelyi kénytelen lesz megtagadni Orbánt, ha bővítési biztos akar lenni
Az írásbeli pótkérdésekben kivétel nélkül elkötelezettségéről és függetlenségéről faggatják a magyar jelöltet az Európai Parlament képviselői.
Az írásbeli pótkérdésekben kivétel nélkül elkötelezettségéről és függetlenségéről faggatják a magyar jelöltet az Európai Parlament képviselői.
A magyar biztosjelölt azt ígérte, mindent megtesz, hogy a csatlakozásra váró országokban betartsák az emberi jogokat és biztosítsák a sajtószabadságot. Azt pedig már csütörtök reggeli európai parlamenti meghallgatása előtt leszögezte, "nem kérek és fogadok el utasítást egyetlen kormánytól – beleértve a magyart".
Aligha fogja kifogásolni kedden az EP illetékes bizottsága, hogy meghallgassák a magyar kormány második EU-biztosjelöltjét, Várhelyi Olivért. A csütörtöki meghallgatás annál keményebbnek ígérkezik. Persze az igazi feladat akkor jön, ha a diplomata megkapja a bővítési portfóliót: a folyamatnak komoly ellendrukkerei vannak az unióban.
Előtte még meg kell felelnie az összeférhetetlenségi vizsgálaton a magyar kormány új biztosjelöltjének.
A Politico belenézett a magyar biztosjelölt vagyonnyilatkozatába, amelyben egy érdekes autót is talált.
Tovább csúszik az Európai Bizottság megalakítása, bár állítólag már minden biztosjelölt megvan, a posztokat még korántsem lehet biztosra venni.
Egy francia EP-képviselő arról beszélt egy háttérbeszélgetésen, hogy a finn kormány akar decemberben egy meghallgatást és januárban már a tagállamok értékelése jöhet az eljárásról.
Orbán úgy beszélt, mintha a leendő magyar EU-biztos nevében állt neki ígérgetni, holott a biztosok a kormányoktól függetlenül végzik a dolgukat.
Szolnoki beruházást jelentett be Szijjártó Péter külügyminiszter, ott kaptuk el egy gyors interjúra Borkai Zsolt ügyéről, illetve a legújabb vétó miatt. Mint kiderült, Magyarország tényleg blokkolta, hogy az EU figyelmeztesse Törökországot a szír beavatkozás következményeire. Szijjártó megindokolta, miért.